2015 m. rugpjūčio 6 d., ketvirtadienis

ledai ! / Ice cream!

Kad jau išpuolė tokie karšti orai, pamačiau, kad pats aktualiausias receptas - ledų, kažkaip nusimetęs ir neberodo niekaip jo tinklaraštyje. Tai keliu iš naujo :) Tokie, žaliavalgiški, veganiški ledai - ne tik desertas gali būt, o normalus maistas karštą vasaros dieną, jei didesnę porciją susiplaksit.. ir nei lašelio sąžinės graužimo :)

O ledai paprasti kaip dvi kapeikos, pagaminami per porą minučių (reikia tik turėt bananų šaldiklyje nuolat) ir net tikrai nepasakysi, kad labai skiriasi nuo įprastų su pienu..:)


Porai porcijų reikės dviejų vidutinių šaldytų bananų (prieš šaldant būtinai žievę nuimkit, galima šaldyt cielus, galima supjaustyt iškart), aviečių, medaus, raw agavų sirupo arba datulių pasaldinimui - viską sutrinam blenderiu ir injoy'inam :)

Galimos visokios variacijos (visur kaip pagrindas eina bananai), pvz.:

* vaniliniai su kardamonais (išskobiam trečdalį vanilės ankšties ir sutrinam kelis kardamonus);

* šokoladiniai su riešutais (įberiam kakavos ir puošiam grūstais riešutais) - būtent šiuos labai tinka saldinti datulėmis;

* braškiniai, mėlyniniai, spanguoliniai, kriaušiniai ir visokių kitokių uogų ir vaisių pagal savo skonį..

O štai čia galite paskaityti, kaip greitai ir skaniai pasigaminti arbūzinį šerbetą, melioninį irgi galima panašiai. Skanaus :)

***

So.. Vegan raw ice cream. The recipe is really no sweat, you will do it within minutes, literally (you only need to throw some bananas into your freezer regularly), and the taste – oh.. nobody could tell the difference between the normal ice cream.

So – take a pair of frozen bananas, a handful of raspberries, some honey or agave nectar – just throw it all into your blender or food processor and enjoy :)

Variations (the base is still bananas):

* Vanilla with cardamom ( one third of a vanilla pod and a few crushed cardamoms) ;
* Chocolate with nuts ( cocoa or carob powder and crushed nuts) ;
* Strawberry , blueberry , cranberry , pears and all kinds of berries or fruits according to your taste.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą