2020 m. kovo 23 d., pirmadienis

Dieviški šokolado ir burokėlių keksiukai

Šiuos keksiuksu pirmąkart ragavau pagamintus savo draugės Linutės ir jie iš tikrųjų buvo dieviški, be galo skanūs, sotūs ir sveikuoliški, nes didžiąją dalį miltų pakeičia burokėliai ir jų čia visai nesijaučia. Pamenu valgiau be sustojimo ir buvo gėda, kad nepalieku kitiems ir vistiek valgiau. Žinoma, mano draugė pasidalino receptu, bandžiau kepti juos keli kartus bet vis nesigaudavo, vis ne tokie... 

Kol supratau jog man tiesiog reikia susidraugauti su savo orkaite, t.y., atsitaikyti kepimo režimą, pvz. pastebėjau, kad kepiniai su miltais nemėgsta jei įjungtas fenas, jie neiškyla, subliūkšta. Todėl kepant skanėstukus dažniausiai naudoju orkaitės kaitinimą iš apačios, t.y. kaip senovinėse dujinėse orkaitėse būdavo, tada visą kepinį dedu šiek tiek aukščiau nei per vidurį ir puikiausiai gaunasi. Taip pat rekomenduoju nepamažint kepimo miltelių, jie čia labai svarbūs, nes keksiukuose (beja, galima kepti ir pyragą) daug burokėlių ir kepinys gaunasi sunkus, kad nesukristų, taptų puresnis - kepimo milteliai į pagalbą. O ką dar? Marš į virtuvę. 


Jums reikės:

- 1/2 puodelio aliejaus ( naudojau kokosų);
- 1/2 puodelio agavos nektaro arba rudo cukraus;
- 1 ir 1/5 puodelio augalinio pieno;
- 50 gr. bent 70% juodo šokolado sulaužyto gabaliukais;
- 400-450 gr folijoje keptų (gali būti ir virti) burokėlių;
- 3 šaukštai su kaupu obuolienės (vietoj kiaušinių, tad gali būti ir kitas kiaušinio pakaitalas);
- 1 ir 1/2 speltos miltų;
- 3 šaukšteliai kepimo miltelių;
- 5 šaukštai kakavos miltelių;
- žiupsnis druskos.


Pašildykite aliejų vandens vonelėje ant mažos ugnies, ištirpdykite ten šokoladą ir cukrų (arba sirupą). Nuimkite nuo ugnies, sumaišykite su smulkiai sutarkuotais, arba virtuviniu kombainu susmulkintais burokėliais, pilti augalinį pieną, krėsti obuolienę, berti kepimo miltelius, kakavą, miltus. druską. Viską išmaišyti. Užpildyti keksiukų formeles iki viršaus (nereikia palikti laisvos vietos, jie ne tiek daug iškyla) ir kepti 180 laispnių orkaitėje apie 30 min, arba kol šiek tiek patamsės. Vidus turi likti drėgnas!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą