2018 m. rugpjūčio 2 d., ketvirtadienis

papildai papildukai

Galbūt vasara ne pats tinkamiausias metas šitam straipsniui, bet kai ateina įkvėpimas tai ką jau bepadarysi. Noriu papasakoti, pasidalinti ir iš jūsų išgirsti apie papildus. Dabar, žinoma, patys geriausi papildai - sauja mėlynių tiesiai į burną. Tačiau neseniai turėjau šiokių tokių problemų su sveikata, manau pagrinde dėl streso ir daug kelionių, kurias gal reikėtų ir pristabdyt, bei permainų, kurias sukontroliuot sunkiau - ir labai stipriai padėjau sau be vaistų, bet vien papildų pagalba.

Aš šiaip apskritai labiau esu iš tų žmonių, kurie naudoja natūralius papildus, ta prasme kuo mažiau perdirbtus, pilnoje formoje - kaip kad pvz. įvairios sėklos (kanapių, linų sėmenų) ar spirulina, taip pat aišku išvis geriausia valgyti savo ar kitų gerų žmonių švariai užaugintą maistą, kuriame visko ko reikia yra ir nėra ko nereikia, tada gal visai nieko papildomo nebereikės. Tik deja ne visada pavyksta.. Ypač keliaujant, kaip jau minėjau ar jei reikia kokioj stovykloj, uždaroj bendruomenėje, mokymuose apsistoti, kur tiesiog tenka prisitaikyti - mano dažniausiai visos vasaros taip ir praeina.

Taigi yra keletas sukurtų, pagamintų, bet vistiek natūralių, iš gamtos papildų, kuriuos aš naudoju dėl skirtingų priežasčių ir noriu pasidalinti. 

Pirmiausia pavasarį ir rudenį stengiuosi sugerti antiparazitinį kompleksą, esu atradusi labai gerą kompaniją, kur vien tik žolelių pagrindu labai kokybiški papildai, juos atsivežu iš Ukrainos (beja už mėnesio vėl ten vyksiu ir galėsiu visiems norintiems taip pat atvežti, dar bus atskiras skelbimukas), tai tuos ir naudoju. Nuo jų iškart visad pajaučiu skirtumą - per kelias dienas išsivalo oda ir visiškai dingsta potraukis saldžiam skoniui, dėl to net neabejoju kad jie veikia, lygiai taip pat stipriai jaučiu, kai neturiu galimybės jų gerti. Daugiau priežasčių kodėl mums reikalinga gerti antiparazitinius papildus esu kažkada pasidalinusi štai čia.  

Kai stipriau nusilpsta imunitetas, ypač šaltuoju periodu, ir bando kabintis peršalimai pirmiausia ką darau - didelėm dozėm geriu natūralų vitaminą C. Jei turiu, tai aišku valgau daug spanguolių ar bruknių ar juodųjų serbentų uogų, bet jei neturiu - ieškau vitamino C išgauto ne cheminiu būdu, bet iš vaisių ar uogų miltelių. Paskutinį kartą gėriau tokį ekologišką vitaminą C iš acerolos vaisių, iš biovaistine.lt - labai patiko. Kitų firmų tokios sudėties turbūt Lietuvoje net ir neradau kur įsigyt. Anskčiau dar siųsdavau iš iHerb.com. bet paskui tas natūralus vitaminas C ten dingo. 

Karts nuo karto, kokį kartą į metus būna sugeriu pakuotę multivitaminų moterims. Šį pavasarį pabandžiau ekologiškus, natūralius vitaminus moterims Viridian vėlgi iš biovaistine.lt ir irgi labai patiko. Apskritai Viridian yra turbūt vienas iš nedaugelio brand'ų, kur galima įsigyti Lietuvoje - ekologiškų papildų iš natūralių šaltinių, iš maisto medžiagų. Pirmiausia, ką pastebėjau pradėjusi gerti šiuos Viridian papildus - ciklas sutrumpėjo du kartus ir tapo beveik nepastebimas, taip pat jautėsi dielis skirtumas ant odos. Kadangi tuo pačiu metu pavasarį naudoju daug laukinių žolių, vaistažolių su kokteiliais kitokio poveikio stipresnio nepajaučiau. Toliau, mano jau minėtoji spirulina - dar nesu atradusi kažkokiso savo super mėgiamos firmos, stengiuos pirkti, kad būtų ekologiška ir ne iš Kinijos, būna perku "Livin", būna iš IHerb.com atsisiunčiu, būna kas padovanoja, Spirulinos visad turiu, bet labiau į ją žiūriu ne kaip į papildą, bet kaip į žalio kokteilio būtiną sudėtinę dalį, kai nėra žalumynų arba patingėjau prisiskinti, arba keliauju.

Taip pat šiais metais sugalvojau vieną kartą ir visiems laikams išsigydyti pūslelinę (taip žinau, kad tai virusas kuris ale nepagydomas), tai darau eksperimentą, didelėmis dozėmis metus laiko geriu alyvmedžio lapų ekstraktą. Jei kam įdomu, galėsiu paieškoti straipsnio, kuriuo remiantis sugalvojau tą daryti. So far so good. Tikrai jaučiu, kad imunitetui taip pat šis papildas gerai veikia. Daugiau pasidalinsiu kai baigsiu eksperimentą. Šiaip man nuo vaikystės ta pūslelinė, seniau būdavo visai tragiškai, nes atsimenu, kad net esu nėjus į mokyklą dėl jos, vos ne per visą veidą. Kai pakeičiau mitybą lyg pasitvarkė, bet vos tik mažiau miego, daugiau streso - vis bandydavo lysti. Tai kai pradėjau gerti tą ekstraktą, buvo prasidėję du kartus, ir savaime praėjo po dienos. Tiesa, dar abu kartus taikiau emocijų paleidimo techniką, manau viskas viename suveikė :)

Žiemą dar geriu vitaminą D. Bet šią žiemą pradėjo kažko skaudėt čiurnų sąnarius, aš kadangi darau daug jogos asanų tai dažniausiai į visokius ten skausmelius dėmesio nekreipiu. Bet tas skausmas jau toks tapo visai keistas ir nepraeinantis. Atlikau visų vitaminų ir mineralų tyrimus. Tragiškai trūko vistamino D, nors nuo lapkričio mėn. pradedu jį gerti, bet tai šiuo atveju nepadėjo, teko sugerti kažkokią vieną piliulę, arklinės dozės to vitamino D. Skausmai dingo. O gydytoja papasakojo, kad vitamino D dažnai trūksta net saulėtuose kraštuose gyvenantiems žmonėms. Bet ji nesugebėjo pasakyti dėl ko. Gal iš jūsų kažkas žinote? Man atrodo, kad tai susiję gali būti su prastu pasisavinimu. Daugiau jokių vitaminų nei mineralų man netrūko. Net vitamino B12, kurio jokių papildų niekada nesu gėrusi ir tyrimų tokių irgi prieš tai niekad nesidariau.

Būtu labai smagu jei pasidalintumėte ką ir kodėl iš papildų vartojate jūs. Kokius skirtumus pastebėjote. Bet kokios nuomonės šia tema man labai įdomu, nes paskutiniu metu daugiau pradėjau tuo domėtis :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą