2018 m. kovo 21 d., trečiadienis

Sorų ir moliūgo košė su datulėmis

Soras pamėgau, kai gyvenau Ukrainoje. Jas ten visi labai mėgsta, daug visko daro su jom, net pvz įdarą blyneliams ar bandelėms. Visaip išradingai ir kartais keistai panaudoja. Tai ir man jos nustojo būti tuo papūgų maistu iš vaikystės ir patapo - tiesiog maistu. 

Šiaip soros yra be galo vertingos ir maistingos, tikrai daugiau nei ryžiai kokie. Pirmiausia tuo, kad sorose yra labai nedaug gliuteno, todėl jos lengvai virškinamos ir nesukelia jokių alerginių reakcijų. Sorų košėje gausu nepakeičiamųjų amino rūgščių, kurios yra pagrindinė medžiaga mūsų raumenims bei odos ląstelėms. Taip pat gausu įvairių B grupės vitaminų, bei A ir E vitaminų ir daug magnio. Dėl to puikiai tinka sportuojantiems :) O dar sorų košė organizmui tiekia geležį.

Aš naudoju soras sriubose, taip pat kepdama veganiškus kotletukus dažnai virtas soras naudoju kaip pagrindą, dar labai puikiai tinka apkepui. Man patinka, kad šias kruopas galima naudoti tiek saldžiuose, tiek pikantiškuose patiekaluose. Bet dažniausiai, vis dėlto, tiesiog verdu košę.


Noriu pasidalinti be galo paprasto ir be galo skanaus patiekalo receptuku, kurį pamėgau Ukrainoje. Jis, kaitaliojant ingridientus tinka ir pusryčiams, ir pietums, ir vakarienei. Bet šį kartą, saldus - pusryčių variantas. Jums reikės (2 porcijoms):
  • 2 puodelių sorų kruopų;
  • 200-300 gr. nulupto moliūgo;
  • šaukšto arba dviejų kokosų aliejaus;
  • žiupsnio Himalajų druskos;
  • 6-8 datulių (naudoju nuostabiasias datules iš Datules.lt)
Perplauti soras šaltu vandeniu kelis kartus, kol vanduo taps skaidrus. Tada užpilti nauju šaltu vandeniu, kad apsemtų kruopas per kelis pirštus ir virti ant mažos ugnies. Aš visas kruopas verdu panašiai - kai užverda, paverdu 6-8 minutes ir tada uždengiu, apkloju rankšluostuku ir išjungiu ugnį, leidžiu pastovėt apie 15 min - taip košė pati išverda.

Kai užstatau kruopas virti, sutarkuoju moliūgą. Tarkuoti reikia per smulkesnę nei burokinę tarką, plonai visai. Po tų 8 min, sudedu sutarkuotą moliūgą, išmaišau, tada uždengiu ir išjungiu ugnį. Kol košė "verda" smulkiai supjaustau datules. Prieš patiekiant įmaišau datules, žiupsnį druskos ir kokosų aliejaus.

Yra keli košės variantai:
  • galima dar įdėti cinamono, labai tinka;
  • jei nesinori saldumo - tiesiog nededu datulių, ir dedu daugiau druskos - tokia košė tinka pietums, vakarienei - ją iš tiesų as verdu dažniausiai;
  • galima varijuoti su prieskoniais ir išgauti skirtingus skonius: pvz su ciberžole arba kariu, jie čia tinka.
Skanios košės!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą