2018 m. sausio 24 d., trečiadienis

Šildanti ir soti marokietiška lęšių bei saldžiųjų bulvių sriuba

Šiandien visa diena - sutapimų metas. Sutapimai prasidėjo jau vakar. Taip, aš žinau, kad sutapimų nebūna. Galiu, žinoma, ir tikraisiais vardais vadinti - šiandien stebuklų metas. :)

Ryte tvarkiau spintelę ir pamačiau, kad joje, nuo neatmenamų laikų, slępiasi daug lęšių. Grįžinėdama namo pietauti, sugalvojau kad gaminsiu sriubą. Prisiminiau, kad nėra bulvių. Bet yra saldžiųjų bulvių. Tingėjau papildomai eiti į parduotuvę, tai pagalvojau - tebūnie. Aš juk mėgstu naujus skonius. Pažiūrėjusi internete, ar toks skonių derinys geras pasirinkimas, pamačiau, kad toks patiekalas ne tik kad egzistuoja - tai tradicinis Maroko valgis. Tiesą pasakius, esu kelis mėnesius gyvenusi Maroke ir ten tokio dalyko niekada neteko ragauti. Bet - internetas visažinis, patikėsim. Viso to pasekoje - gavosi nuostabi tiršta, tokia grynai žiemiška, kvapni ir soti sriuba.  


3-4 porcijoms jums reikės:

  • 1,5 puodelio lešių;
  • vienos vidutinio dydžio saldžios bulvės;
  • pusės galvutės svogūno (jei nenaudojat - tiesiog praleiskit);
  • saliero stiebo;
  • pusė arbat. šaukštelio ciberžolės;
  • ekologiško sultinio kubelių (pagal vandens kiekį);
  • žalumynų (petražolių arba kalendros);
  • citrinos sulčių pagal skonį;
  • dar galima dėti pusė arbat. šaukštelio kumino, kas mėgsta, arba kario prieskonių, jie čia taip pat tiktų;
  • pusė šaukštelio sodos, jei norisi, kad greičiau išvirtų;
Lęšius prieš gaminant geriausia pamirkyti, pvz. per naktį, jei visai nėra laiko - tai bent valandai, bent pusvalandžiui, vistiek bus geriau nei nieko. Perplauti, nupilti vandenį, kuriame mirko, užpilti šaltu vandeniu maždaug per du pirštus kad apsemtų (maždaug 5-6 puodeliai) ir virti 15-20 min. (Virimo laikas priklauso nuo lęšių dydžio ir rūšies, nuo mirkymo laiko). Šiek tiek pavirus - sudėti nedideliais kubeliais supjaustytą, nuluptą saldžią bulvę, pakepintą smulkintą svogūną (kepinti nebūtina - bet aromatas ir skonis geresnis), supjaustytą salierą, sultinio kubelius ir prieskonius. Jei laiko stygius - galima įdėti šiek tiek sodos, iki pusės šaukštelio, ji ankštiniams padeda greičiau išvirti, dažnai taikau šį būdą verdant avinžirnius.

Viską virti, kol lęšiai ir bulvės galutinai išvirs. Prieš pabaigą maždaug trečdalį sriubos supilti į blenderį ir suplakti - įmaišyti atgal. Sudėti pjaustytus žalumynus, aš neturėjau nieko išskyrus kale'us iš daržo (lapinius kopūstus) - ir jie čia visai tiko. Tačiau idealiausiai tiktų petražolės arba kalendra. Dar puošiau/skaninau kepintom moliūgo sėklom.

Priklausomai nuo vandens kieko - gali gautis tiršta sriuba, arba gali gautis troškinys. Kaip jau labiau norisi.

Patiekiant - užspauskite citrinos sulčių. Šį savaitgalį gyvenau jogos centre ir teko dalyvauti vegetariško ajurvedinio maisto pamokoje. Ten, mokytojas papasakojo vieną įdomų, man negirdėta dalyką - kad ankštiniai lengviau virškintųsi, pagal ajurvedą, juos tinka valgyti su rūgštesniais produktais, pvz. pomidorais, arba su šiek tiek citrinos sulčių.

Sudedamųjų dalių nedaug, galima žaisti su prieskoniais. Sriuba tiks ne tik sau, bet ir svečiams, nes laaabai jau skani gaunasi. Nesušalkit :)


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą