2012 m. kovo 2 d., penktadienis

Rejuvelac - fermentuotų grūdų gėrimas

Mano mėgstamiausias gėrimas (o gal ir maistas) on Earth - jauno kokoso vanduo, kažkur skaičiau, kad žmogus gali kelerius metus puikiausiai gyventi misdamas tik jauno nesubrendusio kokoso minkštimu (malaya) ir gerdamas tą vandenį.  Kai gyvenau Indijoj, po jogos kinkydavaus dviratį ir ankstyvais rytais važiuodavau užsipirkti pas savo mėgstamiausią pardavėją.. - du išgerdavau vietoj, du tilpdavo į bagažinę, du į krepšelį ant vairo... čia vienai dienai :) o pas mus nėra... ir ech.. kaipgi gaila.. O bet tačiau visai nesenai interneto platybėse užtikau ir išbandžiau kitą labai sveiką ir naudingą gėrimuką - Rejuvelac, pilną enzimų, vitaminų ir natūralių probiotikų..
Taigi - reikės puodelio ekologiškų grūdų, aš naudojau speltą, kelių litrų vandens (pagal skonį) ir stiklainio plačiu kaklu. Pirmiausia kraupščiai nuplauti ir grūdus, užpilti vandeniu ir mirkyti 12 val, po to perplauti, vėl užpilti vandeniu ir palikti stovėti kambario temperatūroj, žiūrėti kad negautų tiesioginių saulės spindulių, kas 12 val. lengvai pasukti (bet nepurtyti), kai paviršiuje susiformuoja putelė (gali užtrukti 2-5 dienų, priklausomai nuo temperatūros) - Rejuvelac pagamintas :) Jis turėtų būti malonaus javų ir šiek tiek citrinos skonio, ne per rūgštus. Gėrimą galite nupilti, o javus vėl užpilti, tik šį kart rejuvelac pasigamins greičiau - per parą, pusantros. Galima laikyti šaldytuve apie savaitę.
Kodėl aš pradėjau pasakot apie kokosų vandenį o baigiau fermentuotų grūdų gėrimu?..:) Nes jie abu puikūs gyvi vandenys ne tik paprastam atsigaivinimui bet ir visokių glotnučių gaminimui :) Išplakit puodelį rejuvelac su keliais bananais bei žiupsniu cinamono ir gausit puikius pusryčius ar vakarienę :) skanaus


1 komentaras:

  1. O, ačiū už naują receptuką! Kaip tik jau pradeda atsibost manosios ekologiškos granatų sultys, tai bus kuo pakeist:)

    AtsakytiPanaikinti